fbpx

Krejt rastësisht dëgjova sot monologun e Adriano Çelentanos në natën e parë të San Remos 2012. U befasova. Jo sepse Çelentano nuk krijon polemika e kësisoj është i dëgjueshëm por u befasova nga tema e një pjese të monologut. E read more…

Kjo jetë s’mjafton… Arti POP në kulturën shqiptare është i mbushur me thirrje gati-gati dëshpëruese rreth një realiteti tjetër më të mirë – që dukshëm nuk ekziston. Vini re disa prej këngëve më të pëlqyera në TOP FEST 8: Elvana read more…

Këngëtarja 27 vjeçare, një nga talentet e padiskutueshme të muzikës botërore, u gjend e vdekur sot në Londër. Lajmi është tragjik – megjithëse prej disave i pritshëm. “Love is a loosing game” (Dashuria është një lojë e humbur) është titulli i read more…

Cili është mesazhi që ju përcjell kjo foto? Merr guximin dhe shkruaj më poshtë.    

Facebook është trendi i ditëve të sotme. Një trend që vlerësohet miliarda dollarë. Si biznesmen, të duhet të gjesh kërkesën e konsumatorëve. Por një biznesmen i mirë, siç është me siguri ideatori i Facebook-ut, gjen atë që iu nevojitet vërtet klientëve. Kështu, Facebook-u, na ka nxjerrë edhe njëherë read more…

“Unë jam origjinali”, thotë Aurela Gaçe në hitin e saj të verës 2010. “Mbamëni, amani, nuk mund të ndal… kufij nuk kam!” vazhdon kënga me gati 3 milionë klikime në Youtube (në tetor 2010). Refreni i këngës ngjan me thirrjen read more…